Зголемени квоти за натпреварот Ал Ахдуд – Ал Итихад

Денес од 17:00 во рамките на Премиер лигата на Саудиска Арабија се сретнуваат екипите на Ал Ахдуд и Ал Итихад.

Ал Ахдуд во првите пет натпревари запишаа 1 победа, 1 реми и 3 порази, додека гостите Ал Итихад имаат 12 бода освоени преку 4 победи, 0 реми и 1 пораз.

Поради сите овие факти, оправдано гостите на овој дуел влегуваат како огромни фаворити.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 0-3 точен резултат коефициент 6 зголемен на 6.50
  • Ал Ахдуд да победат во биле кое полувреме коефициент 6.50 зголемен на 7

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*