Тикет на денот е-Спорт (15.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Работната недела ја затвораме со два натпревари од CCT North Europe Series #8: Closed Qualifier, кои се играат во рамки на плејофот по што ќе дознаеме кои четири тима ќе се пласираат во главната фаза на турнирот.

The Prodigies Sweden – PGE Turow – 1 @ 2.10 во Bet365

The Prodigies Sweden го освои првото место во групата Ц со две победи против Masonic и Havu, додека PGE Turow загуби од JANO, па славеше против Stormzz и Jano, но воопшто не беше убедлив и среќно го освои второто место. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка на овие тимови, но за нас нема дилема кој ќе биде победник. Затоа ви предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ThunderFlash – Aurora Young Blood – 1 @ 1.57 во 22Bet

ThunderFlash беше незапирлив во групата Б и го освои првото место, откако славеше против Jano и Stormzz, додека Aurora Young Blood загуби од Masonic, па го совлада Havu и мораше да бара место во нокаут-фазата повторно преку Masonic (2-1). Иако екипите доаѓаат од различни групи со тимови кои немаат ист квалитет, сепак наш фаворит ќе биде ThunderFlash и затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*