Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 во рамките на романската Лига 2 се сретнуваат екипите на Конкордиа и Стеауа Букурешт.

Конкордиа во последните пет натпревари оствари две поебди, два порази и едно реми, додека Стеауа Букурешт во истиот временски период запиша три победи, еден пораз и едно реми.

Конкордиа – Стеуа Букурешт – 1 @ 1.74 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Конкродиа беше 2.61, а во моментов бележи пад од скоро 33% и се плаќа со квота 1.74 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*