Тикет на денот е-Спорт (12.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Поминаа половина од натпреварите на Thunderpick World Championship 2023: European Series #2, а денеска по 16 часот ќе ги дознаеме и дел од четвртфиналистите на турнирот во CS:GO.

Bad News Eagles – 9z – 1 @ 1.72 во 22Bet

Bad News Eagles беше во серија од четири победи по ред, сè до мечот против Monte кога загуби со 1-2. За разлика од нив 9z долго време не знаеше за тирумф, па пред неколку дена оствари два против Masonic и Preasy Esport. Ќе биде неизвесен меч со оглед на тоа дека влогот е навистина голем, меѓутоа ние очекуваме триумф на Bad News Eagles и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

Team Spirit – Sprout – 1 @ 1.25 во Bet365

Team Spirit доаѓа „загреан“ на дуелот против стариот познаник Sprout, кој досега го совлада на четири од пет меѓусебни натпревари. дополнително во прилог на Spirit му оди и мини-серијата од четири победи по ред против квалитетни противници како Virtus.pro, 9 Pandas Esports, 1WIN и Forze, а тоа е уште еден знак дека денеска нема што да докажува. Наш предлог е 1 со коефициент 1.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*