Натпревар со традиција (12.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на втората лига од Перу се сретнуваат екипите на Депортиво Купсол и Пирата.

Депортиво Купсол е на 9-та позиција со вкупно 27 бода и учинок од 7 победи, 6 реми и 10 порази.

Пирата е на 12-то место и досега имаат освоено 21 бод преку 5 победи, 6 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари секогаш играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнува најмалку по еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*