Тикет на денот (понеделник, 28.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние  ќе го направиме вистинскиот избор на натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Каљари – Интер – 2

Интер и оваа сезона е еден од главните фаворити за Скудетото и одлично ја отвори сезоната. „Нероаѕурите“ направија многу промени во тимот, но според квалитетот и понатаму се еден од најсилните тимови во лигата. Каљари има цел да опстане во елитата, но тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи конкуренцијата е огромна. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.48 во Mozzart.

Веље – Бронби – 3+

Веље најверојатно експресно ќе се врати во втората данска лига бидејќи во првите пет кола запишаа исто толку порази. Сега на гости им доаѓа Бронби, кој влегува во одлична форма и победи на последните два меча. Двата тима играат отворено за гол повеќе од противникот, па нашиот предлог е 3+ со квота1.70 во 22Bet.

АИК – Варбергс – 1

Иако ова е дуел на двете последнопласирани екипи во шведскиот шампионат АИК е сигурно голем фаворит. АИК полека ја крена формата и очекуваме наскоро да се искачи на табелата. Од друга страна Варбергс е прв фаворит за испаѓање и едноставно е далеку од квалитетот на противниците. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.41 во 20Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*