Тикет на денот е-Спорт (28.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Веќе е познато дека Case Esports и ODDIK се пласираа во главната фаза на CCT South America Series #10, а денеска ќе добиеме уште неколку патници во плејофот.

BeBold – LRV Esports – 2 @ 1.57 во Bet365

LRV веќе славеше против Uno Mille и Corinthians Esports, додека единствениот пораз го запиша против Furia Gaming. Нивни противник денеска ќе биде BeBold кој ги реши Intense Game и SoJoga, но настапите воопшто не беа убедливи и затоа ќе бидат аутсајдер во денешниот меч. Овие екипи веќе еднаш играа меѓусебе, а BeBold не најде решение за ривалот, па веруваме дека така ќе биде и денеска. Затоа ви предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

Uno Mille – Meta Gaming – 1 @ 1.83 во 22Bet

Желбата да се избори пласман во плејофот денеска ќе му се оствари на еден од тимовите од овој пар. Двете екипи имаат по две победи и еден пораз, па само еден триумф ги дели од посакуваното место, но ова нема да биде лесен натпревар. Тоа што му дава предност на Uno Mille е доминантната победа против B4 и Mibr со што се промовира како главен кандидат за главната фаза. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*