Зголемени квоти за натпреварот Верона – Рома

Денес на „менито“ за обложување имаме четири натпревари кои ни доаѓаат од италијанската Серија А, а еден од нив ќе се игра во Верона каде што ќе се сретнат истоимената екипа и Рома.

Верона оваа сезона ја започнаа успешно и ја запишаа првата победа против Емполи, додека Рома не успеа да и одолее на Салернитана, па мораше да се задоволат само со еден бод.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Белоти да постигне погодок со глава коефициент 21 зголемен на 23
  • 1-2 точен резултат коефициент 9 зголемен на 9.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*