Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 16:00 се сретнуваат екипите на Стивенејџ и Портсмут. Домаќините во првите четири кола собраа девет бода преку три победи и еден пораз, додека гостите имаат 8 бода кои ги остварија преку две победи и две реми.

Стивенејџ – Портсмут – 1 @ 2.55 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Стивенејџ беше 3.00, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*