Ла Лига со два огромни фаворити: За кого ќе биде пехарот во Шпанија?

Ла Лига веќе започна и се изиграа вкупно две кола. Од нив може да заклучиме дека Реал Мадрид влезе доста офанзивно и амбициозно, додека Барса малку потфрли, но сепак е почеток и до крајот има уште многу.

Шпанската елитна лига важи за една од топ петте лиги во Европа, а според букмејкерите најголема шанса за титула имаат екипите на Реал Мадрид и Барселона.

Според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, Кралевите се на првото место со квота 1.72, а веднаш зад нив се Каталонците со квота 2.75. Третото место е за Атлетико Мадрид со квота 9.00, а останатите тимови делуваат доста потценети барем според коефициентите.

Реал Сосиедад и Виљареал го делат четвртото место со квота 67, Бетис е на 5-та позција со квота 81, а веднаш до нив е Севиља со коефициент 101.

Најголем аутсајдер е тимот на Лас Палмас и коефициентот за нив изнесува 2501.

Со квота 1501 се плаќаат четири тимови, поточно Алмериа, Кадиз, Алавес и Гранада.

Во продолжение сите коефициенти за учесниците во овогодинашното издание на Ла Лига:

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*