Тикет на денот е-Спорт (25.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме фудбал со автомобили, па во продолжение следат два натпревари од турнирот Gamers8 2023.

Karmine Corp – Team Falcons – 1 @ 1.53 во Bet365

Karmine Corp славеше во полуфиналето на турнирот со 3-0 против Faze Clan и така покажа зошто е фаворит во групата Ц за триумф и пласман во следната фаза. Нивни ривал ќе биде Team Falcons, кој направи изненадување против Furia со 3-2, но не веруваме дека денеска ќе имаат сила за уште една сензација на турнирот. Овие тимови се соочија пред неколку месеци, а тогаш Karmine Corp ги здроби со убедливи 3-0. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Version1 – Rule One – 2 @ 1.80 во 22Bet

Version1 мораше да помине низ потешкиот пат за да обезбеди место во финалето на Upper Bracket, откако славеше против suhhh со 3-1 и Team Liquid со 3-2, но денеска пред себе го имаат неверојатниот Rule One кој го наполни голот на Team Secret во претходниот меч (3-0). Со оглед на квалитетот на двете екипи, јасен фаворит е Rule One, иако Version1 нема да се откаже толку лесно. Ние предлагаме 2 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*