Кој е фаворит за титула во Серија А?

Во изминатиот викенд започна италијанската Серија А каде што и овој пат ќе се натпреваруваат 20 тимови.

Место на тронот има само за една екипа, а оваа година искрено не очекуваме некоја посебна доминација бидејќи има неколку екстра квалитетни тимови.

Според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ќе ви ги претставиме коефициентите за титула во италијанската Серија А.

Најголем фаворит е тимот на Интер со коефициент 3, а потоа е Наполи со квота 3.75. Третото место го делат екипите на Милан и Јувентус, додека веднаш зад нив се римјаните Рома и Лацио со квота 17 и 19.

Аталанта за да го крене пехарот коефициентот изнесува 23, додека Фиорентина се плаќа со квота 67.

Коефициент 1001 е понуден за Лече, Каљари, Салернитана, Емполи, Верона и Џенова, додека 1501 изнесува коефициентот за Фросиноне.

Во продолжение коефициентите за сите екипи во италијанското калчо.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*