Тикет на денот е-Спорт (24.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Првиот ден на IEM Sydney 2023 Europe Closed Qualifier ги оправда очекувањата на љубителите на CS:GO, па затоа и денеска ќе ги следиме натпреварите од популарниот турнир.

OG – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.50 во Bet365

OG очекувано загуби од BetBoom Team во првото коло на турнирот, по што славеше против knasigT, но за следен противник го доби најлошиот можен кандидат, а тоа е екипата на Ninjas in Pyjamas. Причина за тоа е лошата форма против добро познатиот ривал, кој ги совлада дури пет пати. OG само еднаш беше блиску до триумф против NiP, но и тогаш во важен момент следеше пад на концентрација и пораз. Наш предлог е 2 со коефициент 1.50 во Bet365.

Apeks – 9INE – 2 @ 1.55 во 22Bet

Apeks одигра одличен меч на стартот против knasigT (2-0), а потоа го елиминира и BetBoom Team со 2-1, па заслужено се наоѓа во Upper Bracket Final, каде што ќе се соочи со 9Ine и ја има првата шанса за пласман во следната фаза од турнирот. 9Ine, исто така, имаше добри настапи во првите две кола, каде што ги декласира Victory Zigzag и NiP со по 2-0. Ова ќе биде трета меѓусебна пресметка на овие тимови, откако претходните две ги доби Apeks. Со оглед на тоа дека за нијанса во подобра форма е 9Ine, ние предлагаме 2 со квота 1.55 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*