Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Молде – Клаксвик

Денес се играат реванш натпреварите од квалификациите за Лигата на шампиони, а еден од понудените дуели е натпреварот помеѓу Молде и Клаксивк.

Молде во првиот натпревар беа поразени со резултат од 2-1, а мора да призанеме дека екипата од Фарските Острови е вистинска сензација во овие квалфиикации.

Букмејкерите повторно се на страната на Норвежаните и тие ја имаат улогата на огромни фаворити на овој натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Клаксвик да помине понатаму преку пеналите коефициент 17 зголемен на 19
  • 2-0 точен резултат коефициент 7 зголемен на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*