Натпревар со драстичен пад на коефициентот (15.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Ридинг и Челтенхем.  И Двете екипи во првите две кола доживеаа порази, па на своето салдо немаат се уште освоено ниту еден бод.

Ридинг – Челтенхем – 1 @ 1.75 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ридинг беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 1.75 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*