Започнува Премиер Лига: Еве што „велат“ обложувалниците!

На 11-ти август, во петок навечер со натпреварот Барнли – Манчестер Сити, официјално започнува англиската Премиер лига.

И оваа сезона ќе се натпреваруваат 20 тимови, а само на тронот може да биде само еден.

Како и обично, веруваме дека и самите може да претпоставите, најголем фаворит за лидерската позиција е Манчестер Сити, па според Bet365, коефициентот за тоа изнесува 1.72.

Второто место изненадувачки го има Арсенал со коефициент 5.50, додека третата позиција е за Ливерпул со квота 9.

Манчестер Јунајтед е на четвратата позиција со квота 12, а Челзи и Њукасл имаат иста вредност, поточно 15.

Најголеми аутсајдери се тимовите на Шефилд Јунајтед со коефициент 2501 и Лутон со квота 3001.

Во продолжение можете да ги погледнете коефициентите за останатите екипите:

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*