Тикет на денот е-Спорт (11.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два натпревари од League of Legends, а турнирите на кои ќе се одиграат се Arabian League Summer 2023 – Playoffs и CBLOL Split 2 2023 – Playoffs.

Anubis Gaming – Nigma Galaxy – 1 @ 2.00 во 22Bet

Четири победи по ред на Anubis се охрабрувачки податок пред денешниот меч против Nigma Galaxy. Anubis во изминатиот период славеше против Nigma, Geekay, 3BL и Fox, а денеска повторно ќе бидат фаворити против Nigma, која нема победа на претходните четири меча. Нас нè интересира нивниот последен меѓусебен дуел, кој се одигра вчера, а каде што Anubis со убедливи 3-0 го распарчи ривалот. Очекуваме идентичен епилог и денеска, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Fluxo – Vivo Keyd Stars – 1 @ 1.53 во Bet365

Vivo Keyd Stars е во црна серија бидејќи оствари само две победи на изминатите 10 натпревари и ќе биде аутсајдер во денешниот дуел против Fluxo, кој во истиот период славеше дури шест пати. И во меѓусебните средби води Fluxo со 3-1, а дополнителен мотив за победа им е тоа што може да го скокнат Intz на четвртата позиција и така да обезбедат место во winners bracket, што најмногу ќе им одговара. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*