Зголемени квоти за натпреварот Ренџерс – Сервет

Денес повторно на програмата ги имаме натпреварите од квалификациите за европските купови, а еден во еден од понудените дуели ќе се сретнат екиптие на Ренџерс и Сервет.

Ренџерс квалификациите ги започнува од ова коло, додека Сервет имаше обврска во претходната рунда да го елиминира тимот на Генк.

Шкотите на овој натпревар влегуваат како огромни фаворити, но тоа не значи дека тимот на Сервет е без шанси.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Џејмс Таверниер да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 8.50 зголемен на 9.00
  • Кемар Руфи да постигне прв погодок коефициент зголемен од 5.00 на 5.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*