Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Шефилд – Саутемптон

Денес и официјално започнува новата сезона во англискиот Чемпионшип, а во премиерниот натпревар ќе се сретна екипите на Шефилд и Саутемптон.

Шефилд за време на паузата изигра неколку контролни натпревари, поточно шест и на нив запиша три порази, две реми и само една победа.

Саутемптон пак изиграа пет натпревари и остварија учинок од три порази, едно реми и една победа.

Според букмејкерите на овој натпревар немаме изразит фаворит, поточно двете екипи влегуваат како рамноправни.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент 9.50 зголемен на 10
  • Ешли Флечер да постигне прв погодок коефициент зголемен од 7.50 на 8.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*