Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Денес од 18:10 се сретнуваат екипите на Хорн и Лиферинг. Домаќините во првото коло запишаа пораз, а исто така и нивниот противник Лиферинг запиша пораз во премиерниот натпревар од новата сезона.

Хорн – Лиферинг – 2 @ 1.98 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лиферинг беше 2.70, а во моментов бележи пад од скоро 27% и се плаќа со квота 1.97 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*