Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Розенборг – Крусадерс

Денес се играат реванш натпреварите од конференциската лига во Европа, а еден од нив е дуелот помеѓу Розенборг и Крусадерс.

Во првиот натпревар екипата на Розенборг беше фаворит, но за жал не успеа да ја оправда таа улога, бидејќи тој натпревар заврши со резултат 2-2, па сега на овој дуел влегуваат без предност.

Крусадерс даде сериозен отпор на првиот дуел, но големо е прашањето колку ќе може да го издржат притисокот.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Розенборг да победи во двете полувремиња коефициент 2.62 зголемен на 2.75
  • 3-0 точен резултат коефициент 8.50 зголемен на 9.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*