Зголемени квоти за натпреварот Шафхаузен – Тун

Денес од 19:30 во рамките на швајцарската Челинџ лига се сретнуваат екипите на Шафхаузен и Тун.

Домаќините беа убедливо поразени во првото коло од новата сезона и примија три погодоци, додека Тун успеа да земе еден бод така што ремизираше на премиерниот натпревар.

Според букмејкерите, екипата на Тун е благ фаворит, но тоа не значи дека Шафхаузен лесно ќе се предадат.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2/2 коефициент 3 зголемен на 3.10
  • 3-1 точен резултат коефициент зголемен од 26 на 29

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*