Специјал тикет за натпреварот Вараждин – Славен Белупо

Денес од 20:00 започнува второто коло во хрватската Супер лига, а во премиерниот натпревар за оваа рунда ќе се сретнат екипите на Вараждин и Славен Белупо.

Вараждин изигра реми во првото коло и се сретна со тимот на Горица, но тој натпревар беше без победник бидејќи заврши со резултат 1-1. Славен Белупо од друга страна е на 10-та последна позиција и во првото коло запишаа убедлив пораз од тимот на Осијек.

Овде тимот на Вараждин влегува како фаворит, но не значи дека Славен Белупо лесно ќе се предаде.

Ние за вас решивме да ви составиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент 7.50, a нашиот избор е:

  • Х во прво полувреме
  • ГГ
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*