Натпревар со драстичен пад на коефициентот (28.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од регионалната лига Баерн кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:15 се сретнуваат екипите на Аубштад и Бамберг. Домаќините во првиот натпревар запишаа победа со резултат 3-0, додека гостите исто запишаа победа, но со минимален резултат од 1-0.

Аубштад – Бамберг – 1 @ 1.49 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Аубштад беше 1.82, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.49 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*