Тикет на денот (сабота, 29.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е солидна, па искрено и немавме некои поголеми проблеми при составување на тикетот за денес. Ова е нашиот предлог.

Истра – Динамо Загреб – 2 @ 1.53 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од хрватската Супер спорт лига која започна во минатиот викенд. Истра на првиот натпревар се сретнаа со Локомотива и забележаа реми на тој натпревар, па во моментов ја имаат 5-та позиција на табелата. На големо изненадување Динамо Загреб беа поразени во еден спектакуларен натпревар каде што имаа водство, но на крајот сепак останаа со „празни раце“. Овде веруваме дека гостите ќе дадат се од себе за да ја оправдаат грешката од првиот  натпревар и затоа решивме да типуваме 2 со квота 1.53 во Mozzart.

Еупен – Вестерло – ГГ @ 1.70 во 22Bet

Почетокот стигна и до белгиската Жупиле лига, а тука ќе се сретнат екипите на Еупен и Вестерло. Еупен имаше доста напорен контролен период и изиграа вкупно пет натпревар  каде што запишаа два порази и три последователни реми и тоа против екипи кои не се за потценување. Вестерло пак има за нијанса подобар учинок во контролниот период бидејќи запишаа три победи, еден порази и едно реми. Како и да е, овде веруваме дека двете екипи ќе имаат офанзивен пристап, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Флуминензе – Сантош – 1/1 @ 2.50 во Bet365

Флуминензе запиша два последователни неуспеси во последните две кола. Најпрво изиграа реми на натпревар против Фламенго, а потоа запишаа и пораз против екипата на Коритиба. Од вкупниот учинок тие досега собраа 25 бода и се наоѓаат на 7-та позиција, а за нив приоритет е да се искачат уште неколку места погоре. Сантош дефинитивно потфрли оваа сезона и тие се поблиску до опасната зона отколку до зоната која води во јужно американските купови. На овој натпревар сметаме дека домаќините ќе ја искористат лошата форма на Сантош и дека ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог тип е 1/1 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*