Зголемени квоти за натпреварот Ференцварош – Шамрок

Во квалификациите за конференциската лига стигнавме до ¼ финалето, а еден од многуте понудени дуели ќе се игра помеѓу Ференцварош и Шамрок.

Ференцварош во минатата рунда беа поразени од Клаксвик, па мораше да ги напуштат квалификациите од ЛШ, а исто така и Шамрок поради поразот од Бреидаблик се пресели во овие квалификации.

Овде очекуваме интересен дуел, а домаќините влегуваат како огромни фаворити, па победата за нив е извесна.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој дуел ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Ференцварош да победи во двете полувремиња коефициент 2.75 зголемен на 2.87
  • 3-1 точен резултат коефициент 12 зголемен на 13

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*