Натпревар со драстичен пад  на коефициентот (27.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Акуејри и Дандалк. Домаќините имаат фантастични резултати зад себе и во последните пет дуели немаат пораз, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи, едно реми и еден пораз.

Акуејри – Дандалк – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Акуејри беше 2.90, а во моментов бележи пад од скоро 26% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*