Зголемени квоти за натпреварот ХЈК – Молде

Денес на програмата ги имаме квалификациските натпревари за Европа, а од 18:00 во рамките на ЛШ квалификациите се сретнуваат екипите на ХЈК и Молде.

Домаќините без поголеми проблеми славеа во претходното коло против Ларне, додека Молде започнува од ова коло, а зад себе има одлични резултати во домашното првенство.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент 17 зголемен на 19
  • 2 во прво полувреме коефициент 2.30 зголемен на 2.37

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*