Натпревар со драстичен пад на коефициентот (25.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на ТНС и Хесперанж. Домаќините во изминатите пет натпревари запишаа четири порази и една победа, па на овој дуел влегуваат со доста лошо расположение. Гостите од друга страна во истиот временски период имаат една победа, еден пораз и дури три реми.

ТНС – Хесперанж – 2 @ 2.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хесперанж беше 3.75, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*