Зголемени квоти за натпреварот Коритиба – Флуминенсе

Денес точно на полноќ во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Коритиба и Флуминензе.

Коритиба е дел од црвената зона бидејќи после 15 изиграни натпревари успеаа да соберат само 11 бода, додека Флуминензе е на 7-тап озиција со вкупно 25 бода.

На овој натпревар, и покрај тоа што Флуминензе е фаворит не се издвојува како голем фаворит, поточно Коритиба не се воопшто потценети.

За овој натпревар, најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Флуминензе да победи во двете полувремиња коефициент 9 зголемен на 9.50
  • 2-1 точен резултат коефициент 11 зголемен на 12

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*