Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од литванската А Лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Паневежис и Сиаулиаи. Домаќините се на второто место со вкупно 52 бода со учинок од 16 победи, 4 реми и 1 пораз, додека гостите се на 3-то место и досега имаат освоено 43 бода преку 12 победи, 7 реми и 3 порази.

Паневежис – Сиаулиаи – 2 @ 3.43 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Сиаулиаи беше 4.60, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 3.43 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*