Специјал тикет за натпреварот Митиланд – Хвидоур

Денес започнува данската Супер лига, а премиерниот дуел ќе се игра помеѓу екипите на Митиланд и Хвидовр.

Митиланд ја искористи паузата за да изигра три контролни натпревари и запиша еден пораз и две победи, додека Хвидоур пак во исто три натпревари запиша два порази и една победа.

Домаќините ја имаат улогата на фаворити на овој натпревар и веруваме дека без поголеми проблеми ќе успеат да победат.

Ние за овој дуел ви составивме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 7.50, a нашиот избор е:

  • 1/1
  • Повеќе од 8.5 корнери на натпреварот
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*