Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од данската прва дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Вендсисел и Сондерјиск.

Домаќините изиграа четири контролни натпревари и запишаа две победи и два порази, додека гостите успеаа да се натпреваруваат три пати и да запишат две победи и еден пораз.

Вендсисел – Сондерјиск – 1 @ 2.90 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Вендсисел беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 11% и се плаќа со квота 2.90 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*