Тикет на денот е-Спорт (17.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари од CS:GO турнирот BLAST Premier Fall Groups 2023 ќе гледаме и во текот на денешниот, а нашите предлози може да ги најдете во продолжение на тикетот од е-Спортот.

Faze Clan – Team Liquid – 1 @ 1.53 во Bet365

Еден меч нè дели од тоа да дознаеме кој ќе биде првиот финалист во групата Ц. Неизвесноста е загарантирана бидејќи ќе се соочат старите познаници Faze Clan и Team Liquid. Faze Clan доби четири од претходните пет меѓусебни пресметки, а во прилог им оди и тоа што остварија два триумфи по ред овој месец. Иако Team Liquid нема лесно да се предаде и ќе даде поголем отпор, сепак наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

OG – G2 Esports – 2 @ 1.32 во 22Bet

OG е во катастрофална серија од три порази по ред, и тоа од Faze Clan, Orks и Mouz. За нијанса подобар е нивниот ривал G2 Esports, кој славеше против Cloud9 и Imperial Esports, но загуби од Team Liquid и Vitality. G2 го доби и последниот меѓусебен натпревар, кој се одигра на 29 мај, а ако слави денеска ќе обезбеди Lower Bracket Final, па затоа за денешниот меч ви предлагаме 2 со квота 1.32 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*