Натпревар со традиција (17.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 20:30 во рамките на првото коло од романската лига силите ќе ги одмерат Динамо Букурешт и Универзитатеа.

Динамо Букурешт минатата сезона заврши на 4-то место во втората лига, па преку бараж успеа да се врати во елитата.

Универзитатеа Крајова минатата сезона играше солидно и заврши на 4-то место на табелата во првата лига.

Традицијата е на страната на Универзитатеа, која на последните шест меча има шест победи против Динамо и тоа со гол разлика 19:2.

Наш предлог

2 @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*