Зголемени квоти за натпреварот Пенибонт – Санта Колома

Денес во рамките на конференциската лига – квалификационо коло ќе се изиграат многу натпревари, а еден од понудените е дуелот помеѓу Пенибонт и Санта Колома.

Домаќините на овој натпревар влегуваат како фаворити, а зад себе во последните пет натпревари имаат запишано три победи, еден пораз и едно реми.

Гостите од друга страна во истиот временски период запишаа две победи, два порази и едно реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365 за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2/2 коефициент зголемен од 8.50 на 9
  • 2-1 точен резултат коефициент 9.00 зголемен на 9.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*