Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Интер Ескалдес и Викингур. Домаќините на овој натпревар влегуваат со пет последователни победи, додека гостите во истиот временски период запишаа едно реми, два порази и две победи.

Интер Ескалдес – Викингур – 1 @ 2.30 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Интер Ескалдес беше 3.50, а во моментов бележи пад од скоро 34% и се плаќа со квота 2.30 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*