Зголемени квоти за натпреварот Хакен – ТНС

Денес продолжуваат квалификациските натпревари за најелитното фудбалско натпреварување, Лига на шампиони, а во еден од понудените дуели ќе се сретнат екипите на Хакен и ТНС.

Хакен е во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз, додека ТНС во истиот временски период има учинок од три победи и два порази.

Екипата на Хакен е огромен фаворит на овој натпревар, па искрено и очекуваме лесна победа за нив на овој дуел.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 5-0 точен резултат коефициент зголемен од 13 на 15
  • ТНС прв да постигне погодок коефициент 6.50 зголемен на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*