Бонус тикет за дуелот Рублев – Ѓоковиќ

Денес од 16:00 во рамктие на ¼ финалето од тенискиот турнир Вимблдон е закажан натпреварот помеѓу Рублев и Ѓоковиќ.

Рублев се наоѓа на 7-та позиција на АТП листата, а зад себе мора да признаеме дека има фантастични резултати.

Ѓоковиќ ја има улогата на апсолутен фаворит и досега може да кажеме дека без поголеми проблеми ги победи сите натпревари.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави специјал тикет со зголемена квота само за овој дуел.

Вкупниот коефициент беше 6.00, а во моментов е зголемен на 6.50.

Изборот на типови  е следен:

  • Рублев да победи во било кој сет
  • Ѓоковиќ да победи во било кој сет
  • Повеќе од 1.5 тајбрејкови на натпреварот

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*