Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Баракас – Аргентинос

Денес од 19:00 во рамките на 24-то коло од аргентинската професионална лига се сретнуваат екипите на Баракс и Аргентинос.

Баракас е на 15-то место со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 9 реми и 7 порази.

Аргентинос е на 10-то место и има 3 бода повеќе, поточно вкупно 33 и учинок од 9 победи, 6 реми и 8 порази.

Овде дефинитивно имаме дуел на две екипи слични по квалитет, па предвидуваме возбудлив и неизвесен натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 13 на 15
  • Авалос да постигне прв погодок коефициент 5.50 зголемен на 6.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*