Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:15 се сретнуваат екипите на Оран и Саоура. Домаќините се на 9-та позиција со вкупно 38 бода, додека гостите на овој натпревар влегуваат како 5-то пласирани и имаат освоено 41 бод.

Оран – Саоура – 1 @ 1.55 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Оран беше 2.37, а во моментов бележи пад од скоро 35% и се плаќа со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*