Тикет на денот е-Спорт (08.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно следиме натпревари од League of Legends, односно турнирот CBLOL Split 2 2023 Regular Season, каде што се игра деветтото коло, по кое ќе бидат познати неколку тима кои ќе играат во плејофот.

Red Canids – Vivo Keyd Stars – 1 @ 1.40 во 22Bet

Red Canids има четири победи по ред во сите натпреварувања и го држи врвот во групната фаза на турнирот со седум триумфи и еден пораз, а со нов успех денеска би обезбедил место во нокаут-фазата затоа што ќе биде недостижлив за конкуренцијата. Од друга страна, Keyd Stars нема лесно да се предадат затоа што пораз може да значи потежок пат до плејофот со оглед на тоа дека дури четири екипи имаат по пет победи и три порази на турнирот и го делат третото место. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

Fluxo – Intz – 2 @ 2.25 во Bet365

Intz славеше на прехтодниот меѓусебен дуел со 1-0 и за нас ќе биде благ фаворит. И двете екипи имаат по пет победи и три порази, па епилогот од денешниот меч за еден тим ќе биде позитивен затоа што ќе напредува на табелата, додека поразениот ќе мора да бара шанса во следното коло. Иако поразот од Loud, требаше да ја урне самодовербата на Intz, сепак ние сметаме дека денеска имаат одлична шанса да им се вратат на победите. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*