Тикет на денот (сабота, 08.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда и не е кој знае колку добра, но сепак ние без поголеми проблеми успеавме да го составиме тикетот за денес. Ова е нашиот предлог.

Белшина – Динамо Брест – ГГ @ 1.59 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од белоруската Вишаја лига. Се сретнуваат две екипи од долниот дел на табелата. Белшина има се уште негативно бодовно салдо, бидејќи новата сезона ја започнаа со -11 бода поради одлука на фудбалскиот сојуз на оваа земја, додека гостите досега успеаа да соебрат 10 бода. И двете екипи не играат кој знае колку добро, a и не се во некоја завидна форма, но веруваме дека на овој натпревар ќе постигнат најмалку по еден погодок. Наш предлог тип е ГГ со квота 1.59 во Mozzart.

Викинг – Хавесунд – 1/1 @ 2.10 во 22Bet

Екипата на Викинг конечно сметаме дека влезе во добра форма. Тие после неколкуте врзани неуспеси, во последните три кола забележаа исто толку и победи, па овој натпревар го дочекуваат со фантастично расположение. Хавесунд игра доста променливо, па 11-та позиција може да кажеме дека им е сосема заслужена. Во последниот натпревар изиграа одлично и зедоа три бода на домашен терен против екипата на Одд. Како и да е, Викинг се издвојува како огромен фаворит, па веруваме дека и ќе ја оправдаат таа улога. Ние типуваме 1/1 со квота 2.10 во 22Bet.

Бромапојкарна – Дегерфорс – ГГ @ 1.57 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет го избравме од шведската Алсвенскан лига каде што ќе се сретнат екипите на Бромапојкарна и Дегерфорс. Бромапојкарна е на средината на табелата и засега може да кажеме дека играат просечно, а овој тим дефинитивно може многу повеќе. Нивниот противник, Дегерфорс е во серија од три последователни порази, па искрено не делува дека ова е за нив идеална прилика за да стават крај на таа серија. Ние очекуваме двата тима да постигнат најмалку по еден погодок, а коефициентот за ГГ во Bet365 изнесува 1.57.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*