Зголемени квоти за натпреварот Унион Санта Фе – Бока Јуниорс

Во рамките на аргентинската прва лига, вечер од 22:00 часот ќе се сретнат екипите на Унион Санта Фе и Бока Јуниорс.

Унион Санта Фе е на 26-то место и досега имаат освоено 23 бода, додека Бока Јуниорс е на првиот дел од табелата, поточно на 11-та позиција со вкупно 31 бод.

Според букмејкерите, на овој натпревар гостинскиот тим е благ фаворит, но сепак ние очекуваме неизвесен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Бока Јуниорс да победи во двете полувремиња коефициент зголемен од 10 на 11
  • 1-0 точен резултат коефициент зголемен од 7.00 на 7.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*