Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од втората лига на Перу кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Карлос Стеин и Депортиво Купсол. Домаќините се на последната позиција и досега имаат освоено само 1 бода во изминатите 12 натпревари, додека гостите се на 10-то место со вкупно 14 бода и имаат учинок од 4 победи, 2 реми и 6 порази.

Карлос Стеин – Депортиво Купсол – 1 @ 3.25 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Карлос Стеин беше 4.57, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 3.25 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*