Вимблдон 2023 година: Еве кој е најголем фаворит за титула!

Започна уште еден грен слем во тенисот, Вимблдон. Како и за секое натпреварување, така и за ова обложувалниците си го кажаа „своето“ за тоа кој има најголеми шанси за титула.

Ние во продолжение на овој текст ќе ви претставиме дел од коефициентите кои ги има во најдобрата онлајн обложувалница, Bet365.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Според најдобриот букмејкер, најголеми шанси за титула на овој турнир има Србинот Новак Ѓоковиќ, па доколку се обложите на него ќе си добиете квота 1.50.

Второто место е за младиот талент Карлос Алкараз и се плаќа со квота 4.33, додека на трето место е Синер со квота 17.

Медведев можеби е малку потценет и за него коефициентот е 21, додека за Корда имаат квота 34.

Целосната понуда можете да ја најдете на сајтот на Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*