Специјал тикет за натпреварот Ланус – Велез Сарсфилд

Денес во 01:00 часот после полноќ во рамките на аргентинската професионална Лига се сретнуваат екипите на Ланус и Велез Сарсфилд.

Ланус во изминатите 22 кола успеа да собере 40 бода, па ја презедоа 4-та позиција на табелата, додека Велез Сарсфилд е во доста полоша положба и се наоѓа на 25-то место со вкупно 21 бод.

Овие две екипи можеби се различни по квалитет, но дефинитивно ние очекуваме интересен и возбудлив натпревар.

По тој повод решивме да составиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 5.50, а нашиот избор е:

  • Повеќе од 1.5 погодоци
  • Х во прво полувреме
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*