Натпревар со драстичен пад на коефициентот (04.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Оран и Сетиф. Оран е на 9-та позиција и досега имаат освоено 35 бода, додека Сетиф е на 3-то место со 5 бода повеќе, поточно вкупно 40.

Оран – Сетиф – 1 @ 1.93 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Оран беше 2.70, а во моментов бележи пад од скоро 29% и се плаќа со квота 1.93 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*