Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Корк Сити – Дрогеда Јунајтед

Денес на програмата го имаме редовното коло од Премиер лигата на Ирска, а еден од понудените дуели ќе се изигра помеѓу Корк и Дрогеда.

Корк е на 9-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 12 порази, додека Дрогеда е на 7-та позиција и досега имаат освоено 23 бода преку 6 победи, 5 реми и 10 порази.

Ова ќе биде дефинитивно интересен и непредвидлив натпревар, а најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој дуел ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент 11 зголемен на 12
  • 1/1 коефициент зголемен од 3.75 на 4

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*