Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од афричкиот куп на нации до 23 години кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 22:00 се сретнуваат младите селекции на Гвинеа и Гана. Гвинеа во изминатите два натпревари собра три бода преку 1 победа и 1 пораз, а исто така и гостите запишаа 1 победа и 1 пораз, па имаат три бода на своето салдо.

Гвинеа У21 – Гана У23 – 2 @ 2.57 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Гана У23 беше 3.38, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 2.57 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*